Full List of Events | Monthly Calendar View | Monthly List View


August September 2017 October
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
30
31
1
at Wooster Invitational
Final
Unscored

at Wooster Invitational
Final
Unscored

vs. Alvernia (Pa.)
@ Bethlehem, Pa.
Final
W, 3-0

vs. Fredonia (N.Y.)
@ Erie, Pennsylvania; Penn State Behrend
Final
W, 4-0

at Moravian (Pa.)
Final
W, 3-0
2
vs. Pitt.-Bradford (Pa.)
@ Bethlehem, Pa.
Final
W, 3-0

at Defiance
Final
W, 42-2

vs. Bard (N.Y.)
@ Bethlehem, Pa.
Final
W, 3-0

vs. Geneseo (N.Y.)
@ Erie, Pennsylvania; Penn State-Behrend
Final
L, 2-1

at Penn St.-Behrend
Final
W, 3-1
3
vs. YELLOW JACKET INVITATIONAL
Final
4th of 4 Teams

at Gatorade Collegiate Classic (Wooster)
Final
9th of 10 Teams

vs. DeSales (Pa.)
@ Erie, Pennsylvania; Penn State Behrend
Final
L, 1-0
4
5
at Oberlin
Final
L, 3-1
6
7
8
vs. North Carolina Wesleyan
Final
W, 3-0

at Centre (Ky.)
Final
L, 2-0

vs. Buffalo St. (N.Y.)
Final
W, 3-0
9
at Ohio Wesleyan Invitational
Final
5th of 18 Teams

at Ohio Wesleyan Invitational
Final
8th of 16 Teams

vs. Grove City (Pa.)
@ Meadville, Pennsylvania
Final
L, 7-2

vs. Hilbert (N.Y.)
Final
W, 3-0

at Westminster (Pa.)
Final
W, 6-3

vs. Eastern Mennonite (Va.)
Final
W, 3-0

vs. Rutgers-Newark (N.J.)
@ Buffalo, N.Y.
Final - OT
L, 2-1

vs. Spalding (Ky.)
@ Danville, KY
Final
W, 2-0
10
at Raider Fall Invitational (Mount Union)
Final
5th of 6 Teams

at Buffalo St. (N.Y.)
Final
L, 2-0
11
at John DiCillo Invitational (John Carroll)
Final
3rd of 4 Teams
12
vs. Allegheny (Pa.)
Final
L, 3-2
13
vs. Case Western Reserve
Final
W, 1-0
14
vs. Mount Vernon Nazarene
Final
W, 8-1

at Wooster
Final - 2OT
W, 3-2
15
vs. Nazareth (N.Y.)
@ Oneonta, NY
Final
W, 3-2

vs. Plattsburgh St. (N.Y.)
@ Oneonta, NY
Final
W, 3-0
16
vs. Lycoming (Pa.)
@ Oneonta, NY
Final
W, 3-0

vs. Oneonta St. (N.Y.)
@ Oneonta, NY
Final
W, 3-1

at Bluffton
Final
W, 5-0

vs. John Carroll
Final
L, 24-21

at Bluffton
Final
W, 6-2
17
at Oberlin Invitational
TBA
18
at John Carroll Fall Invitational
Final
3rd of 3 Teams

vs. OAC FALL INVITATIONAL
Final
3rd of 9 Teams

at Penn St.-Behrend
Final
W, 3-1
19
at Hiram
Final
W, 3-0
20
at Oberlin
Final
L, 4-2

at Case Western Reserve
Final
W, 3-1
21
vs. Grove City (Pa.)
3:30 PM
22
at ITA Central Regional Tournament (Oberlin College)
TBA

vs. Defiance
2:00 PM

vs. Bluffton
6:00 PM
23
at Mount Union Fall Invitational
10:00 am EST

at Hornet Harrier Invitational (Shenandoah)
10:00 a.m. EST

at Hornet Harrier Invitational (Shenandoah)
10:00 a.m. EST

at ITA Central Regional Tournament (Oberlin College)
TBA

vs. Hanover (Ind.)
12:00 PM

at Mount Union
1:30 PM

at Westminster (Pa.)
3:00 PM

vs. Mt. St. Joseph
4:00 PM

vs. Defiance
4:30 PM

vs. Defiance
7:00 PM
24
at Allegheny (Pa.) Invitational
1:00 p.m. EST

at Mount Union Fall Invitational
10:00 am EST

at ITA Central Regional Tournament (Oberlin College)
TBA
25
at Allegheny (Pa.) Invitational
8:30 am EST

at Franciscan
7:00 PM
26
vs. Grove City (Pa.)
7:00 PM
27
vs. Grove City (Pa.)
7:00 PM
28
at Marietta
7:00 PM
29
at All-Ohio Championships (Cedarville)
2:00 p.m. EST

at All-Ohio Championships (Cedarville)
2:00 p.m. EST

at ITA Central Region Championships (Kalamazoo College)
TBA

at Marietta
4:00 PM

at D'Youville (N.Y.)
5:30 PM
30
at OAC Fall Preview
11:00 am EST

at John Carroll Tournament

at ITA Central Region Championships (Kalamazoo College)
TBA

vs. Grove City (Pa.)
@ Buffalo, New York; D'Youville College
11:00 AM

vs. Alfred St. (N.Y.)
@ Buffalo, New York; D'Youville College
1:00 PM

vs. Marietta
1:30 PM

vs. Marietta
7:00 PM

View: Mobile | Desktop